Hakkımızda

Buca Asil Erkek Öğrenci Yurdu Hakkında

Öğrenciliğin oldukça zor olduğu günümüzde, öğrenci hayatını kolaylaştırmak, daha zevkli hale getirmek, sizleri hayata kazandırmak amacıyla Asil M.T.S.K. ve Taş.Hizm.Özel Eğitim Yurt İşletmeleri ve İnş.Turz.Tiç.Ltd.Şti. Özel Buca Asil Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun TC. GENÇLİK VE SPOR Bakanlığı'na bağlı 1. Sınıf Erkek Öğrenci Yurdu statüsü ile 2005/2006 öğrenim yılından itibaren üniversite öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Yıllardır öğrenci yurdunda üniversite öğrencilerine güvenli, temiz, huzurlu, kaliteli ve ekonomik hizmet vermektedir.

Özel Buca Asil Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun kurucusu Çeliker Gökçin; bir asırdan fazladır İzmir Buca'da yaşayan Balkan kökenli bir aileden gelmektedir.

Erkek Öğrenci Yurdumuz:

 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Eğitim Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Edebiyat Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Fen Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Hukuk Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Mimarlık Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İşletme Fakültesi
 • İZMİR BUCA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Denizcilik Fakültesi öğrencilerine karşılıklı anlayışa dayalı hizmet etmeyi hedef edinmiştir.

Yurt binamız Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kampüsüne 100 mt. mesafede olup Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, DEU Dokuzçeşmeler Kampüsü, DEU Tınaztepe Kampüsüne yürüme mesafesindedir.

Yönetici kadromuz ve idari personelimizin tamamı yurt yönetimi konusunda gereken tüm eğitim ve seminerleri almıştır. Deneyimli yöneticiler ve güler yüzlü personelimizle sizlere ev konforunu sunmaya çalışmaktayız. Yurt öğrencilerimizin beklentileri ve ihtiyaçları en ince detayına kadar titizlikle araştırılmakta ve yerine getirilmektedir. Gençlerimizin mesleki, kültürel ve sosyal yönden gelişimine katkıda bulunmak için erkek öğrenci yurdumuzda her imkân seferber edilmektedir.

Binamız İzmir Buca'da yurt binası olarak projelendirilen tek erkek öğrenci yurdu olma özelliğine sahiptir. Deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmış, her türlü teknik donanıma sahip, güvenli bir binadır.

 • Yangın önlemi olarak tüm odalar ve sosyal alanlar duman dedektörleri ile donatılarak merkezi yangın alarm sistemine bağlanmıştır.
 • Tüm yurt binamız merkezi doğalgaz sistemi ile ısınmakta olup 24 saat kapalı devre güvenlik kamera sistemi ile korunmaktadır.
 • Öğrencilerimizin yurdumuzda güvenli bir şekilde kalabilmeleri için 24 saat yetkili idareci bulunmaktadır.
 • Temizlik personelimiz gün boyu öğrenci yurdumuzda hizmet vermektedir.
 • Yurdumuzda kesintisiz 24 saat kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır.

Özel Buca Asil Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu olarak, erkek öğrencilerimize üniversite eğitimleri süresince kaliteli hizmet sunarak gerek öğrencilerimizin gerekse velilerimizin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Öğrenci yurdumuz üniversite öğrencilerine hazırlık sınıfından mezun oluncaya kadar hizmet verme prensibi ile çalışmaktadır. Genel olarak öğrencilerimiz okul hayatları boyunca Buca'daki evleri olarak kabul ettikleri Özel Buca Asil Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nda gönül rahatlığı ile kalmaktadırlar. Yurdumuz, öğrencilerle kurduğu dostluk ilişkilerini okul hayatları sonrasında da devam ettiren, öğrencilerimizin ülkenin geleceği olduğunun bilincinde olan, aile niteliğinde bir kurumdur.

Eğer bu aileye dahil olmak istiyorsanız sizi de Özel Buca Asil Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurduna bekliyoruz.